- Home
- »
- Our Products
- »
- Ice Tea Premix
Ice Tea Premix
Peach Ice Tea
Minimum Order Quantity: 100 Bottle
Product Brochure
| Packaging Size | 250 g |
| Shelf Life | 12 Months |
| Flavour | Peach |
| Organic | Yes |
| Container Type | Bottle |
| Brand | Mr.kool |
Additional Information:
- Production Capacity: 100000
- Delivery Time: 1-2 weeks
Mr. Kool Green Apple Iced Tea
Minimum Order Quantity: 100 Bottle
Product Brochure
| Packaging Size | 250 Gm |
| Packaging Type | Bottle |
| Shelf Life | 2 Year |
| Flavour | Green Apple |
| Type | Food Grade |
| Brand | Mr. Kool |
We Sippers Choice are into a large scale Manufacturing refreshing Drink of Hot & Cold beverages as Lemon Ice tea, Peach ice tea, fruit punch.. Cold frappe others ...
Our Iced Tea Mixes are brewed from real leaves & fruits so the taste is always pure and satisfying.
Additional Information:
- Delivery Time: 5 TO 7 WORKING DAYS
- Packaging Details: 250GM - 1 KG - 5 KG - 25 KG
25kg Mr. Kool Peach Ice Tea
Minimum Order Quantity: 100 Kg
Product Brochure
| Packaging Type | Bottle |
| Shelf Life | 2 Year |
| Flavour | Peach |
| Organic | Yes |
| Size | 25 kg |
| Brand | Mr. Kool |
We believe in combining quality, taste and convenience to provide innovative instant beverage solutions. Carefully curated 100% natural ingredients, no synthetic food colors or preservatives ensures that every sip is healthy as well as delicious.
Additional Information:
- Delivery Time: 5 TO 7 WORKING DAYS
- Packaging Details: 250 GM - 1 KG - 5 KG - 25 KG
Mr.kool Lemon Ice Tea ice tea
Minimum Order Quantity: 100 Kg
Product Brochure
| Form | Instant Premix |
| Flavour | Lemon Tea |
| Sugar Type | Low Sugar |
| Tea Type | Green Tea |
| Shelf Life | 9–12 months |
| Sugar Free | No |
| Preparation Mode | Cold Water |
| Pack Type | Pouch |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Origin | India |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Size | 250 g |
| Pack Size | 1 kg |
Additional Information:
- Production Capacity: 2-3 ton
- Delivery Time: 2-3 weeks
- Packaging Details: 250 gm , 25 kg
Ice Tea
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Packaging Size | 250 g |
| Form | Powder |
| Flavour | Green Apple |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Tea Type | Green Tea |
| Packaging Type | Bottle |
| Shelf Life | 24 MONTH |
| Diet Preference | Diet |
| Additives | No Preservatives |
| Caffeine Content | Caffeine Free |
| Application | HORECA, Vending Machine |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Size | 1 KG & 25 KG |
Additional Information:
- Item Code: 09022090
- Production Capacity: 3-4 ton
- Delivery Time: 2-3 weeks
- Packaging Details: 1 kg & 25 kg
Mr. Kool Lemon Iced Tea
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Packaging Size | 250 Gm |
| Packaging Type | Bottle |
| Shelf Life | 2 Year |
| Flavour | Lemon Flavour |
| Type | Food Grade |
| Brand | Mr. Kool |
Additional Information:
- Delivery Time: 5 TO 7 DAYS
- Packaging Details: 250GM - 1 KG - 5KG- 25KG