- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Chocolate Spread
Chocolate Spread
Offering you a complete choice of products which include mr kool oreo spread, hazelnut chocolate spread, choco duo spread, mr kool biscuit chocolate spread, white chocolate spread and white choco filling.
Mr Kool Oreo Spread
Product Price: Rs 230 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Packaging Size | 500 g |
| Eggless | Eggless |
| Packaging Type | Plastic Jar |
| Shelf Life | 24 Months |
| Color | Black |
| Flavor | Oreo |
Additional Information:
- Delivery Time: 1 week
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Hazelnut Chocolate Spread
Product Price: Rs 340 / PackGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Pack
Product Brochure
Product Details:
| Flavour Variant | Chocolate |
| Pack Size | 1 kg |
| Pack Type | PET Jar |
| Flavour | Hazelnut |
| Packaging Size | 1 kg |
| Application | Confectionery, Dessert Topping, Bread Spread, HORECA Use, Bakery Use, Ice Cream Topping |
| Nut Content | No Nuts |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Brand | Mr.Kool |
| Eggless | Eggless |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Veg Non Veg | Veg |
| Shelf Life | 12 Months |
| Color | Dark Brown |
| Storage Condition | Cool Dry Place |
- Ready To Spread, No Preparation Required
- Spread on Roti, Bread, Biscuits, Cakes and More
- Blended with rich cocoa powder, Delightfully delicious
- Healthy life style is waiting for you
Additional Information:
- Delivery Time: 4-5 days
- Packaging Details: 350GM JAR
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Choco Duo Spread
Product Price: Rs 460 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Packaging Size | 500 g |
| Flavour | Chocolate |
| Brand | Mr. Kool |
| Eggless | Eggless |
| Packaging Type | Plastic Jar |
| Shelf Life | 9 Months |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Mr Kool Biscuit Chocolate Spread
Product Price: Rs 400 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 300 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Flavour Variant | biscuit |
| Pack Size | 1 kg |
| Pack Type | PET Jar |
| Packaging Size | 1 kg |
| Application | Confectionery, Bread Spread, HORECA Use, Bakery Use, Dessert Topping, Ice Cream Topping |
| Nut Content | No Nuts |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Eggless | Eggless |
| Packaging Type | Plastic Jar |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Shelf Life | 24 Months |
| Storage Condition | Cool Dry Place |
| Color | Brown |
| Flavor | Biscuit |
Additional Information:
- Delivery Time: 1 week
Yes! I am InterestedRequest A Callback
White Chocolate Spread
Product Price: Rs 225 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Flavour Variant | White Chocolate |
| Pack Size | 5 kg |
| Pack Type | Bucket |
| Packaging Size | 1 kg |
| Application | Confectionery, Ice Cream Topping, Dessert Topping, HORECA Use, Bakery Use, Bread Spread |
| Nut Content | No Nuts |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Eggless | Eggless |
| Packaging Type | Plastic Jar |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Shelf Life | 24 months |
| Storage Condition | Cool Dry Place |
| Colour | White |
| Flavour | Chocolate |
Additional Information:
- Delivery Time: 1 week
Yes! I am InterestedRequest A Callback
White Choco Filling
Product Price: Rs 350 / KgGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Kg
Product Brochure
Product Details:
| Packaging Type | Jar |
| Type | White |
| Flavour | white chocolate |
| Is It Eggless | Eggless |
| Shelf Life | 24 months |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Delivery Time: 1 week
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Nutella Hazelnut Cocoa Spread
Product Price: Rs 220 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Details:
| Pack Size | 350 g |
| Pack Type | PET Jar |
| Application | HORECA Use, Ice Cream Topping, Confectionery, Retail Sale, Bakery Use |
| Shelf Life | 12 months |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Country of Origin | India |
| Storage Condition | Cool Dry Place |
| FSSAI Certification | FSSAI Certified |
Additional Information:
- Production Capacity: 2-3 ton
- Delivery Time: 2-3 weeks
- Packaging Details: 350gm , 1 kg , 10 kg , 30kg
Yes! I am InterestedRequest A Callback